Warstwowe bułki z mąką pełnoziarnistą

DSC_0022-3

Wczoraj na kolację mieliśmy kanapki pod tytułem “Create your own”, jak stwierdził mój młodszy syn. Powoli przekonują się obaj do nowych produktów, a on sam zjada nawet moje wypieki. Moje bułki nie były smaczne, były delicious! Mam takie upiec jutro i pojutrze i na każdą kolację. Dlatego zapisuję przepis, żeby nie zaginął, bo bułeczki są rewelacyjne. Tym bardziej, że są ze sporym dodatkiem mąki razowej chlebowej.

DSC_0023-2

Przepis pochodzi ze strony liveinternet.ru i o ile sama technika wykonania wymaga ode mnie jeszcze wprawy, to przepis jest idealny. Bułki jeszcze na drugi dzień były miękkie i delikatne.

DSC_0017-2

DSC_0015-2

DSC_0014-2

Potrzebujemy:

200g mąki pełnoziarnistej chlebowej (ja dodałam bardzo drobno zmieloną)
300g mąki pszennej (ja dodałam wysoko glutenowej)
ok.350-400g ciepłej wody
2 łyżeczki drożdży
2 łyżeczki cukru (pominęłam)

woda do smarowania ciasta

Pieczemy:

Mąkę i sól przesiałam, dosypałam drożdże, wymieszałam suche składniki. Mikser mieszał składniki a ja stopniowo wlewałam wodę. Nie wlewam całej na raz, bo nie wiem ile będę jej potrzebować. Czasami mąka nie wymaga całej ilości płynu podanego w przepisie, a czasem trzeba dodać go więcej. Dobrze zagniecione ciasto przełożyłam do czystej miski (można ją oprószyć mąką, naoiliwić) i przykryłam. Poczekałam aż ciasto podwoiło objętość. Ciasto wyłożyłam na stolnicę, podzieliłam na 2 części. jedną przykryłam, drugą rozwałkowałam. Niezbyt cienko – wtedy bułeczki nie wychodzą takie ładne i równe. Ważne, żeby ciasto było równo rozwałkowane, dzięki temu bułeczki wychodzą idealne. Z rozwałkowanego ciasta wykrawałam foremką kółka. Każde kółko smarowałam wodą i układam mini wieżę z 4 kółek. Takie bułeczki odpoczywały do podwojenia objętości i piekłam je w temp 190 st C przez ok. 20-23 minut.
Smacznego!

Facebook Comments

You might also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *