Bezglutenowe drożdżówki z budyniem

Przez cały dzień miałam ochotę na coś mało sprecyzowanego, aczkolwiek pysznego. Pieczone ziemniaczki, jajecznica, a może coś konkretniejszego? Hmm… Jak zwykle w takiej sytuacji na ratunek przychodzą moi mężczyźni. Zawsze wtedy pytam ich na co mają ochotę. I dzisiaj padło na słodką kolację. A może by tak bułeczki z nadzieniem? Szukałam, szukałam i znalazłam! Drożdżówki z budyniem. Kiedyś dawno temu zapisałam ten przepis w ulubionych. Dzisiaj nabrał mocy urzędowej i był gotów do wykorzystania 🙂
Oryginalny przepis znajdziecie tutaj. Ja zmodyfikowałam go nieznacznie, ale nastąpiło kilka odstępstw od pierwowzoru w ilości bułeczek i mi troszkę zabrakło budyniu na 2 część ciasta.


Składniki:
500 gram mąki bezglutenowej 
50 gram drożdży
125 ml mleka
4 łyżki cukru waniliowego lub zwykłego + cukier waniliowy
2 jajka
sól 

100 gram masła (ja dałam mniej niż w przepisie oryginalnym)
2 łyżki oliwy

Farsz:
600 ml mleka
3 budynie 
1 serek mascarpone Piątnicy 250 gram
2 łyki nutelli


Drożdże roztarłam z 1 łyżką cukru ciepłym mlekiem, dodałam 2 łyżki mąki. W czasie kiedy rozczyn pracował ja rozpuściłam w rondelku masło. Mąkę przesiałam do miski od robota kuchennego, dodałam rozczyn (zdążył sporo urosnąć), wlałam masło, oliwę, jajka, dodałam resztę cukru. Wymieszałam, jak składniki się połączyły dodałam szczyptę soli i dalej mieszałam mikserem, aż ciasto zaczęło odchodzić od ścianek misy. Wtedy na rękę wylałam troszkę oleju i przełożyłam ciasto do dużej miski i położyłam w miejscu ciepłym i bez przeciągów. Kiedy ciasto rosło i odpoczywało, ja zrobiłam budyń wg zaleceń producenta. Ja użyłam Winiary śmietankowego. Odstawiłam do ostygnięcia. W 2 misce wymieszałam serek z nutellą (nie wystarczyło mi budyniu na 2 część ciasta.
Wyrośnięte ciasto przełożyłam na matę i podzieliłam na 2 części. Rozwałkowałam 1 część na kształt przypominający kwadrat, wysmarowałam go budyniem i zwinęłam jak roladę. Pokroiłam je w paski i ułożyłam na blaszce. Odpoczęły około 10 min i piekłam je 15-20 min w 200st C.
2 część ciasta podobnie rozwałkowałam w kwadrat i za pomocą radełka wycinałam prostokąty, na których układałam serek z nutella, Zawijałam jak rogaliki. Wysmarowałam je mlekiem i piekłam 10-15 min w 200 st. 
Tak jak zapewniała autorka przepisu bułeczki wyszły doskonałe. Miękkie, niezbyt słodkie, pyszne. 

Facebook Comments

You might also like

5 thoughts on “Bezglutenowe drożdżówki z budyniem”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *