Pieczone kolorowe ziemniaki/ Roasted colored potatoes/ Печеная картошка

Pieczone ziemniaki to idealny dodatek do obiadu. My często zapiekamy ziemniaki w mundurkach. Lubimy je do ryb, mięsa albo po prostu z sosem ziołowym lub czosnkowym albo masłem ziołowym. Dzisiaj przygotowałam kolorowe ziemniaki. U nas są dostępne w woreczkach w sam raz na jeden obiad. Oprócz zwykłych najczęściej są czerwone i fioletowe. O ile moje dzieci do czerwonych się przekonały (mają tylko skórkę w innym kolorze) to do tych fioletowych nie bardzo. Mimo że smak ich nie różni się zbytnio od białych/żółtych to jednak kolor fioletowy nie smakuje za dobrze. Ziemniaki piekłam ze szparagami, cebulą i grzybkami shimeji.

 

 

Składniki:

1-1 1/2 kg kolorowych ziemniaków
1/2 pęczka szparagów
kilka małych białych cebul
kilka grzybów shimeji (lub innych)
sól
2-3 łyżki oleju

Przygotowanie:

Ziemniaki umyłam, zalałam niewielką ilością wody i chwilkę gotowałam. Twardawe ziemniaki odsączyłam, przełożyłam do naczynia do zapiekania. Cebulki obrałam, szparagi umyłam i odcięłam twarde końcówki. Do ziemniaków dodałam kapelusze grzybków, cebule, szparagi, polałam olejem i posoliłam. Zapiekałam przez 30 minut w temperaturze 180 st C.
Podałam z grillowaną polędwicą wieprzową i cukinią stir-fry.
Smacznego!

Ingredients:

2-3 lbs colored potatoes
1/2 lbs asparagus
5 small white onions
5 shimeji mushrooms
pinch of salt
2-3 tbps vegetable oil

Directions:

Put the potatoes in a saucepan, add water. Bring to a boil and cook for about 15 minutes. Drain and put the potatoes in a large pan and add an oil, asparagus, onions and mushrooms and salt to taste. Roast for 35 minutes in 400 degress F. Transfer to a serving bowl and serve.
Enjoy!

Ингреденты:

1-1 1/2 кг картофеля
1/2 кг зеленой спаржи
5 небольших луковиц
5 грибов шимейи или шампиньонов
сол
2-3 ложки растительного масла

Способ приготовления:


Картофель положить воду и доведить до кипения.  Варить около 15 минут. На противень наливаем масло, добавляем растительное масло, картошку, спаржу, луковицы, грибы и сол. Смешать все вместе. Ставим противень в духовку. Запекаем картошку 35 минут при температуре 200 С.
Приятного аппетиа!

Facebook Comments

You might also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *