Gołąbki z warzywami i makaronem ryżowym

Zrobiłam gołąbki w dwóch wersjach – tradycyjne z mięsem, ryżem i sosem pomidorowym i nietradycyjne z makaronem ryżowym i warzywami. W sumie nie bardzo wiedziałam jak je nazwać, ale że zawijałam je razem z tradycyjnymi i zmieniłam tylko farsz to też zostały nazwane gołąbkami. Chciałam zrobić je z soczewica, ale makaron ryżowy był zdecydowanie bardziej pod ręką i szybszy w przygotowaniu.
Gdyby nie mały szczegół związany z zawijaniem to pewnie gościłyby częściej, ale moje pokłady cierpliwości szybko się kończyły. Być może niezbyt dokładnie odcedziłam makaron z wody. Kapuściane roladki były pikantne, wyraziste i bardzo warzywne.

Składniki:

sparzone liście kapusty
100 g makaronu ryżowego
2 czerwone papryki
4 pieczarki
4 grzyby shitake (można zastąpić pieczarkami lub pominąć)
1 średnia cebula
ok 1 – 1 1/2 szklanki mrożonych warzyw (groszek, kukurydza, marchewka, fasolka szparagowa)
1-2 łyżki oleju
sól, pieprz, papryka ostra, ulubione zioła

Przygotowanie:

Makaron ryżowy zalałam gorącą wodą i zostawiłam na około 5 minut. Po tym czasie odcedziłam go, należy zrobić to dokładnie, wcześniej przepłukać, żeby pozbyć się klejącej skrobi.
Warzywa pokroiłam w drobną kostkę i poddusiłam, razem z mrożonymi,  na 1 łyżce oleju. W razie potrzeby można dodać tłuszczu.
Podduszone warzywa wymieszałam z makaronem, przyprawami i zawijałam w liście kapusty. Nie było to łatwe zadanie, makaron nie chciał współpracować. Gołąbki zapiekałam 40 minut w piekarniku nagrzanym do 180 st C. Moje gołąbki były raczej mniejsze, przy większych należałoby wydłużyć czas.
Smacznego!

Facebook Comments

You might also like

5 thoughts on “Gołąbki z warzywami i makaronem ryżowym”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *