Pudding z tapioki – w starym stylu

DSC_0300-2

Tym razem mój mąż rządził w kuchni. Przygotował dla nas deser. Żeby każdy mógł zjeść wybór padł na tapiokę w ziarenkach. Po przejrzeniu wielu przepisów zdecydowaliśmy się na przepis z opakowania. Moi synowie stwierdzili, że nawet dobre, tylko te bąbelki trochę przeszkadzają… Nam zdecydowanie bardziej smakował zimny. Następnym razem też nie dodamy ubitych białek – aczkolwiek, jeśli ktoś jest wielkim fanem pianek marshmallow, nie może pominąć tego etapu. Przed dodaniem białek pudding był delikatniejszy i mniej słodki (białka były ubite z cukrem).

DSC_0300-3

Przepis pochodzi z opakowania tapioki Bob’s Red Mill – Classic Old Fashioned Tapioca Pudding. Z przepisu otrzymamy 3 1/2 miseczki lub 4 pucharki takie jak na zdjęciu i 2 małe buteleczki.

Potrzebujemy:

1/3 szklanki tapioki perlistej
3/4 szklanki wody

2 1/4 szklanki mleka 2%
1/4 łyżeczki soli
2 jajka (oddzielnie białka od żółtek)
1/2 szklanki cukru (zdecydowanie za dużo)
1/2 łyżeczki ekstraktu z wanilii (pominęliśmy)

Gotujemy:

W garnku o grubym dnie, w którym będziemy gotować pudding, zalewamy tapiokę wodą i odstawiamy ziarna na 30 minut. W tym czasie one nasiąkną wodą. Nie płuczemy wcześniej tapioki!
Po 30 minutach do garnka dodajemy mleko, sól, 1/4 szklanki cukru (1/4 zostawiamy do ubicia piany z białek) oraz lekko ubite żółtka. Mieszamy wszystko i gotujemy na wolnym ogniu do czasu, aż się masa zagotuje. Trwa to około 10-15 minut. Mieszamy często, pilnując, żeby nam się tapioka nie przypaliła. Pod koniec gotowania tapioki ubijamy białka z cukrem. Dodajemy około 3/4 szklanki gorącej tapioki do białek i mieszamy dokładnie, a potem mieszankę dodajemy do garnka z puddingiem. Gotujemy na małym ogniu przez około trzy minuty. Studzimy przez 15 i dodajemy wanilię. Podajemy ciepły lub zimny. Oba warianty sprawdzone, ale zimny smaczniejszy!
Smacznego!

Facebook Comments

You might also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *