Labneh–ser z jogurtu greckiego

DSC_0341

Większość z nas lubi wiedzieć co ma na talerzu. My nie jesteśmy wyjątkiem. Dlatego często sama przygotowuję to, co potem znajduje się na naszym stole.

DSC_0343

DSC_0346

Labneh staje się coraz bardziej popularny ze względu na łatwość przygotowania i modyfikowania smaków. Za każdym razem można dodawać inne zioła lub nie dodawać ich wcale i aromatyzować już gotowy ser. Jeśli dodaję suszone zioła to mieszam z nimi jogurt przed odciskaniem. Natomiast jeśli chcę dodać świeże warzywa – rzodkiewkę, czosnek, szczypiorek, to dodaję je do gotowego serka. Tym razem przygotowałam serek z suszonymi ziołami.

DSC_0347

DSC_0344

Potrzebujemy:

ok. 500g jogurtu greckiego
ulubione suszone zioła
sól do smaku

gaza do zawinięcia jogurtu

Przygotowanie:

Jogurt wymieszałam z suszonymi ziołami (ja dodałam oregano, tymianek, szałwię, rozmaryn i natkę pietruszki – to moja uproszczona wersja mieszanki włoskiej) i solą. Przełożyłam jogurt na złożoną 3 razy gazę i związałam końce ze sobą. Zawiniątko powiesiłam w lodówce nad miseczką. Serwatka zazwyczaj ścieka około 2 dni.
Gotowy ser ma konsystencję podobną do sera śmietankowego, jest go łatwo rozsmarować na kanapce. Dobrze smakuje wytrawnie i na słodko.
Smacznego!

Facebook Comments

You might also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *