Pieczone ziemniaki z czosnkiem

dsc_0022-2

Czasami wolelibyśmy nie spędzać zbyt dużo czasu w kuchni. Też mam takie dni i wtedy wybieram dania, które wymagają tylko małej, wstępnej pracy. Przygotowuję wtedy zazwyczaj dania jednogarnkowe, zapiekanki. Dzisiaj zrobiłam pieczone ziemniaki, którym towarzyszyły plasterki kiełbasy i cała główka czosnku.

dsc_0024-2
Wbrew pozorom danie aromatyczne. Czosnek i kiełbasa podzieliły się aromatem. Ziemniaki nacięłam, dzięki czemu szybciej się upiekły i stały miękkie.
My zjedliśmy same ziemniaki (dzień lenia), ale idealnie pasują do pieczonego mięsa (np. kurczak delikatnie pachnący currykotleciki z kurczaka i warzywcomber jagnięcykofta z trzech rodzajów mięs) lub ryby (np. łosoś w warzywachhalibut z warzywami czy roladki z dorsza) i świeżych warzyw.

dsc_0026-2
Składniki:

5-6 ziemniaków
kilka plasterków cienkiej kiełbasy
1 główka czosnku
przyprawa do ziemniaków lub nasza ulubiona – ja dodałam sól, pieprz i mieszankę ziół prowansalskich

dsc_0021-2
Ziemniaki obrałam, umyłam i nacięłam dosyć głęboko i gęsto. Czosnek pozbawiłam pierwszych łusek, umyłam i przekroiłam na pół.
Ziemniaki, czosnek i kiełbasę ułożyłam w foremce. Ziemniaki posypałam przyprawami, włożyłam foremkę do piekarnika i nastawiłam go na 180 st C. Od momentu nagrzania piekłam ziemniaki około godziny.
Smacznego!

Facebook Comments

You might also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *